Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

77

BİTKİSEL KORUMA TILSIMLARI...

BİTKİSEL KORUMA TILSIMLARI...

BİTKİSEL TILSIMLAR

BALIK TILSIMLARI; Yüz yıllarca hiristiyan dininin sembolü olan balık,Hac'ın kabulünden sonra itibarını yitirmiş ve yerini HAÇ'a bırakmıştır ve tekrar yüzyıllar sonra ortaya çıkan,cinsel bir sembol olarak Tanrıçanın üreme organlarını temsil eden bir simge olarak görülür ve hala kısırlığa ve cinselliğe yardımcı bir tılsım olarak kullanılır.Bu tılsım aynı zamanda Kuzey AFRİKA ülkelerinin bir kısmında da şans getirmeleri ve cinleri,kötü ruhları uzaklaştırsın diye ev ve dükkan önlerine asmaktadırlar.

BAYKUŞLU TILSIMLAR; Baykuş şeklinde tasarlanan tılsım kem gözlere karşı en iyi koruyucu olarak bilinen uygulanan koruyucu tılsım camdan veya metalden yapılmaktadır.Hala uygulanan bazı ülkelerde kendilerini felaketlerden ve kötü olan herşeyden koruduğuna inanılmaktadır.

BOYNUZ TILSIMI; Boynuz çoğu toplumda üzerinde taşımak veya bir yere asmak sureti ile bilinen ve hala kulanılan tılsımlardandır.Boğanın iriliğini vahşi gücünü  ve çifleşmesini,doğurganlığını,bereketi temsil eden bu inanış hala mevcut olup ve inanılmaktadır. Cinsel iktidar simgesi olarakta bilinmektedir.

DEFNE TILSIMI; Bulunduğu yere bereket getiren bir ağaç olarak bilinir ve defne ağacının bulunduğu yere hastalık ve kötü varlıklar giremez inançı yaygındır.Günümüzde ev girişlerinin iki yanına dikilen defne ağaçları ise evi kötü olgulardan ve hemde yıldırımlara karşı koruyan paratoner olarak inanılır.

DENİZ KABUKLARI TILSIMI; En eski koruyucu tılsım olarak bilinen, deniz kabuklarının yüzyıllar öncesine dayanan tarihi olup dünyanın bir çok yerinde tılsım olarak inanılır ve süs eşyası olarakta yaygındır. Nazara karşı koruyucu olan ve doğurganlığı simgeleyen bu sembol kısırlığa ve doğum sancılarına karşı kullanılır.

DİŞ VE TIRNAK TILSIMI; İlkel toplumlarda yerliler tarafından avlanan hayvanların diş,pençe ve tırnakları çok güçlü bir tılsım olarak kabul görmüş ve  güçlü bir çeşiti olarak bilinir.

FESLEĞEN TILSIMI; Kutsal bitkisi olan Hintlilerin, Tanrısı VİŞNU ve KRİSNA'ya adanmıştır. Doğum sonrası yardımcı ve ağrılı hastalıklardan koruduğuna inanılan inanışlar arasındadır.

KEDİ TILSIMI; Japonların en büyük gözdesi olan bu tılsım,bereketi huzur ve refahı,mutluluğu,zenginliği,sağlığı,sıhati ve günün neşesi olarak bilinen bu kedi tılsımı tahtadan yapılır ve geleneksel renklere de boyanmaktadır.

KEHRİBAR TILSIMI; Yüzyıllar öncesine dayanan özel güçleri olan kötü talihi yenme ve şansı semboler, nazara ve kötü ruhlara karşı koruyucu simgesi bulunur.

KEKİK TILSIMI;Kekik bitkisinin dalını yanında taşıyan kişi,korkulardan hastalıklardan,karabasanlardan korur,aşkta şanslı olduğuna inanılır ve enerji eksikliğini tamamladığı gibi güçlerinide güçlendirmektedir.

KINA TILSIMI;Bugün bile uygulanan uğur ve koruyucu nitelikleri olduğuna inanılır ve düğünlerden bir gece önce kına geceleri Türkiyede olduğu gibi ORTADOĞU ve ASYA ülkelerinde yapılır.Düğüne değecek nazarın ve şeytani güçlerin saldırısını etksiz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

KÖPEKBALIĞI 'AZİZ PAUL'un DİLİ';Ortaçağlara dayanan ve günümüzde süs eşyası hemde koruyucu olarak kullanılabilen bir tılsım olan köpekbalığı aziz paul'un dilinin bir çok korumayı gerçekleştirdiğine inanılır.

MERCAN(KIRMIZI);Nazarlardan,cinlerden büyü ve ruhsal sorunlar gibi hastalıklardan koruduğuna inanılır.Aynı zamanda bununla bebeklerin korunduğuna inanılır.

MEŞE PALAMUTU;Yüzyıllardır kutsal bir ağaç olarak bilinen meşe ağacının ve meyvesinin meşe palamutu da bu sebepten dolayı özel güçleri sahip olarak bilinir.Koruyucu tılsım hastalıklara iyi geldiği bilinmekte ve üzerinde taşıyan kişinin ise uzun bir yaşamı olucağına ve yaşlanmayacağına inanılırdı.

SARI KANTORON;Kötü ruhları ve kötü güçleri korumak için kullanılan en etkili bitki olarak bilinir.Eski ROMA ise bu bitkiye 'şeytan kaçıran'denilirdi.

SARIMSAK;Çok eskilere dayanan koruyucu etkisi olan sarımsağı,bitkiler arasında en etkili bir bitki tılsımı olarak bilinir.

TAVŞAN AYAĞI;Uğruna inanılan tavşan ayağı çok eski tarihten bu yana etkili olduğu bilinen bir tılsımdır.

ÜVEZ AĞAÇ'I;Üvez ağaçı bahçe ve ev içerisindeki uğursuzluktan,şanssızlıklardan ve iyi talihin gelmesini amaçlayan tılsımdır.

YILAN FİGÜRLÜ TILSIMLAR;Yılan tılsımlarının,hastalıklara karşı çok kuvvetli bir koruyucu tesiri olduğuna inanılır ve ölümsüzlük sembolü olarak görülmektedir.

YONCALAR;Uğur simgesi olarak bilinen yoncaların en makbulü olan 4 yapraklı ve 3 yapraklı yoncaların kötü büyülerden korunma,inanç sağlamlığı,denge birlik ve bütünlk sembolü olma özelliği bulunur.5 yapraklı yonca zenginliği simgelerken,6 yapraklı yonca aşkı,7 yapraklı yonca ise kötülüklere karşı korunmayı belirtmektedir.

YUNUS;Deniz kazaları ve denizden gelecek tehlikelere karşı koruma simgesidir.

 

AŞK TILSIMI VE MEDYUM;Aşk üzerine yapılan tılsım türüdür.

ÖZEL TILSIM VE MEDYUM;Kişiye özel tılsım türüdür.

OCAK TILSIMI VE MEDYUM;Olaylara karşı koruyan,kötü sonuçları önlemek için yapılan bir uygulama türüdür.

GÜZELLİK TILSIMI VE MEDYUM;Kişi kendisini daha güzel ve daha iyi görme tılsım türüdür.

SABAH TILSIMI VE MEDYUM;Rızk ve bereket için,işlerinin yolunda gitmesini amaçlayan tılsım türüdür.

SAĞLIK TILSIMI VE MEDYUM;Sağlığını tekrar geri kazanma tılsımıdır.

ÇENE BAĞLAMA VE MEDYUM;Dedikodu ve gevezelik üzerine yapılan tılsım türüdür.

SAKIZ TILSIMI VE MEDYUM;Yalancı insanların zararından korunmak için yapılan tılsım türüdür.

SÖZ KESME TILSIMI VE MEDYUM;Kişiler arasında evliliğe adım atılması için yapılan tılsım türüdür.

KAVUŞMA TILSIMI VE MEDYUM;Birbirini seven kişilerin kavuşmasını sağlayan tılsım türüdür.

SABUN KÖPÜĞÜ TILSIMI VE MEDYUM;Kötü insanları çevresinden uzaklaştırmak için yapılan tılsım türüdür.

ÖFKE TILSIMI VE MEDYUM;Çiftler arasındaki geçimsizliği,kavga ve tartışmayı sonlandırmak için yapılan tılsım türüdür.

BİTKİSEL KORUMA TILSIMLARI...

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası