Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

44

DUA NEDİR...

DUA NEDİR...

Çağırmak seslenmek davet etmek istemek veya yardım talep etmek anlamına gelen ve ALLAH'ın yüceliği karşında sevgi ve saygı ile nimet ve yardımını dünya ve ahirette istemektir. Üzerindeki sıkıntı dert ve belanın giderilmesini günahlarının af olmasını ve bağışlanmasını dileyip yalvarıp halini arz edip niyazda bulunmasıdır. ALLAH 'ı anma dilek ve istekte bulunma DUA'nın kavramıdır. ALLAH 'LA arasında köprü ve diyalog kurmasıdır. Duanın usul ve adabı olduğu gibi sözlü ve fiili duaların önemi büyük olup günlük hayatta ihtiyaç halinde ayet ve hadislerden olan dualar vardır. ALLAH'a en kısa yoldan ulaşma biçimidir. İbadetin özüdür, inanma dayanma ve isteme ihtiyacı içerisinde bulunan insana ALLAH'ın RAHMETİ sınırsızdır ve kudret sahibi olan ALLAH'a bağlayan köprü kuran manevi bir bağdır. Maddi ve manevi dertlere şifa, yaşama aşkını dirilten bir RAHMET, ümit ve huzur kaynağıdır. Peygamber efendimiz (s.a.v) RAHMET kapılarının anahtarı, Müminlerin silahı, dinin direği ve ibadetin özü olarak nitelendirmiştir.

DUA NEDİR...

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası