Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

31

DÜNYADA BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK...

DÜNYADA BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK...

Tarihte büyü muhtelif kültürlerde paleolitif devrede bile  örnekleri bulunan, eski çağlardan bu yana anlayışı bulunmaktadır. Hayvan resimleri tarihte mağaralarda gözlenmiştir, o dönemlerde mumya cesetlerinin boya ile kırmızıya boyandığı ve bunun anlayış olduğu, ölü için bir hayat şekli düşünüldüğü ve inanışa göre yeniden dirileceği düşüncesine inanılmaktadır. Eski çağlarda TILSIMLI  sözler, büyü çeşitleri ve formülleri yazılar şeklinde  kültürel olarak çağımıza yansımıştır. Milattan sonra YUNAN ve MISIR PAPİRÜSLERİNE ait hayvan ve insanlarla ilgili büyü uygulama formülleri büyü törenleri ve örnekleri eski MEZAPOTAMYA rahipleri büyü törenleri düzenlemekteydiler. Cinlerden korunmak için AKATLAR, BABİLLİLER VE ASURLULARDA muskalar kullanmaktaydılar. Babillilerin toplumsal anlayışı büyü üzerine kurulmuş özellikle sanat anlayışı, ticaret anlayışı, savaş anlayışı ve din anlayışı büyüye dayanmaktaydı. MISIRLILAR büyü ile hayatı ve ölümü etkileyebileceklerini ve tabiat güçlerini yönetim altına aldıklarını sanıyorlardı. ALLAH ile farklı inanışları oldukları bilinmektedir. ÇİN 'DE ise büyü TAOİZMLE bütünleşmiş anlayışı ise insanı hayatta ve ölüm sonrasında güçlendirmeyi ve ruhlarla hatta TANRILARI bile yönetim altına almayı amaç edinmişlerdi. SİNTO ayinleri düzenleyen eski JAPONLAR BUDİZM hayatlarına girdikten sonra bu uygulamaları geliştirmişlerdir. SİNTO mezhepleri hastalıkların tedavisinde büyü, kehanet ve cinciliğe hala büyük önem vermektedir. HİNDUİZM'de büyü tıp uygulamalarında ve çeşitli büyülerde zengin fakir herkes adak adayarak bir çok çeşitli büyüler kullanırlardı. Eski YUNAN'da HEKATA'yı ilahe olarak benimsemiş ve büyü ile çok yakından ilgilenirlerdi. PİSAGOR'un rakamları ile sayıları büyülü daireler içerisinde kullanırlardı. İmparatorların bile sık sık gittikleri ROMALILAR büyücü merkeziydi aynı zamanda ROMALILAR büyüyü boş hileler olarak da nitelendirdikleri olmuştur. Eski TÜRKLER ‘de ise çeşitli kavimlerde büyü, kehanet, falcılık, cincilik ŞAMAN TÜRKLER 'de KAM kelimesi ile ifade edilir. KAM ruhlar, tanrılar ve cinlerle ilişki sağlana bildiğine inanılan kişiydi. İnsanın içinden geçenleri bilir, gaip'ten haber verir, cin çarpmasını ve hastalıkları tedavi ederdi.

DÜNYADA BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK...

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası