Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

10

Uri Geller

DÜNYA MEDYUMLARI...

Uri Geller

20 Aralık 1946'da TelAviv'de doğdu. İsrailli psişik Kimi kişiler tarafından essiz bir medyum olarak nitelendirilir. Özellikle PİSİKONİZE yeteneği sayesinde gerçekleştirdiği, el değdirmeden metal bükme gösterileriyle bilinir. 'PREKOGNİSYON' ve 'PSİKOKİNEZ' yetenekleri küçük yaşlarında, evlerinin bahçesinde yaşadığı bir PARANORMAL deneyim sonrasında ortaya çıkmıştır. Kendince "bir eğlenme aracı" olarak, görmektedir. Talih oyunlarında tahminlerde bulunma, el değdirmeden saatleri ileri ve geri alma ve metal nesneleri bükme gibi bir çok paranormaller ortaya koymuştur. 1967 yılında "Alti Gün Savaşı" diye bilinen İSRAİL ARAP  savaşana paraşütçü olarak katılmıştır. Bu savaşta ağır yaralanmasına rağmen, çok kısa sürede mucizevi biçimde iyileştiği görülmüştür. Orduda bulunduğu sırada askerler için düzenlediği gösteriler yanı sıra, ülkesinde de turneler düzenledi ve bu turne sırasında oldukça ün kazandı. İsrail televizyonunda paranormal gösteriler yapmaya başladı ve 1970'lerin sonunda ünü İsrail dışına taşmıştı. 1971 'de ABD'li psişik araştırmacı Dr. Andrija Puharich ile tanıştı ve bu tanışmanın ardından Puharich'le ABD'ye gitti ve 1972 yılında Kaliforniya'daki Stanford Araştırma Enstitüsü'nde (SRI), eski astronot Edgar D. Mitchell, PARAPSİKOLOG Russell Targ ve Harold Puthoff'un yönetiminde bir  çok sayıda deneye tabi tutulmuş ve bu deneyler sırasında farklı metal nesnelerin el değdirilmeden bükülmesinin, kül tablası, kâğıt tutacağı, fotoğraf makinesi nesnelerin materyalize ve demateryalize olmasına tanık olunmuştur. Çalışmalardan sonra Puharich, kendisinde saptanilan etkiye "GELLER ETKİSİ" adını verdi ve kendisini dünyaya "ESP ve PK'' yeteneklerine sahip essiz bir medyum" olarak duyurmuştur. Puharich 1974 yılında yayımladığı "URİ" adli kitabında, Geller'in sıradan bir medyum olmadığını, dünya dişi bir uygarlıkla ilişkisi bulunduğunu ileri sürmüştür ve 1973 yılında  BBC televizyonunda çıktığı bir programda, izleyicinin karşısında metal nesneleri ''PK'' yeteneğiyle bükmüş ve bozuk saatleri işler duruma getirmiştir. Yetenekleri 1974,1975 yıllarında, Londra'daki Kolejde Fizik Bölümünün, Profları matematik profesörü ve teorik fizik profesörleri tarafından incelenmiştir. Bu bilim adamlarının hazırladıkları raporlarda, Geller'in şaşırtıcı biçimde normal üstü yeteneklere sahip olduğunu kabul etmiş ve 1970 yılların sonlarında ise gösterilere sona erdirip, yalnızca bilimsel incelemelerle ilgilenmeye başlamış ve yalnızca bilimsel incelemelere katılmıştır. Bir süre, iş dünyasının bazı firmalarına danışmanlık yapmıştır.1980 yılların başlarında Londra'ya yerleşip. "Mindbender" adıyla, 1995 yılında, ABD'li yönetmen Ken Russell tarafından hayatı sinemaya uyarlanmıştır.

Uri Geller

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası