Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

52
Ahi
Medyum

MUSKA NEDİR

MUSKA NEDİR,muska

Sıkıntı ve hastalıkları tedavi etmek nazara karşı korumak için KURAN-I KERİM 'de ve hadis-i şeriflerde bilinen ayetleri duaları okumak ve taşımaktır. Hadisi şeriflerdeki dualar yazılıp muska şeklinde taşınır. MUSKA Arapça bir kelimedir ve asıl anlamı 'nüsha' şeklinde yazının ve çizimin, benzerinin çıkarılmasıdır. Hazırlayan kişinin becerisi ve ilimle olan ilişkisi oldukça önemlidir.

53
Ahi
Medyum

MUSKA YAPIMI

MUSKA YAPIMI,muska yapmak

KURAN-I KERİM 'de mevcut bulunan ayetlerden yararlanarak, insanın manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması kimi zaman istenileni yaptırmasını sağlamak amaçlı yapılır. Üçgen ve rulo şeklinde katlanıp, 7 kat sarılan, deriye, muşambaya ve bal mumuna sarılarak, boyuna kola bele yada herhangi bir yere koyularak veya asılarak uygulanan yazılar bütünüdür.

54
Ahi
Medyum

MUSKA TARİHİ

MUSKA TARİHİ,muska geçmişi

HZ.MUHAMMED (s.a.v.)der ki ;Koruma amacı ile takan kişinin düşmanlara karşı galip gelmesi gereğiyle, önerdiği ÇEVŞEN'i örnek olarak gösterebiliriz. TÜRK ALTAY ve ORTA ASYA TÜRK topluluklarında, halk kültüründe ve inancında MUSKA'nın olduğunu biliyoruz..

55
Ahi
Medyum

MUSKA YARARI

MUSKA YARARI,muskanın faydaları,muska

MUSKA yazımında önemli olan yazan kişinin niyetidir. Kişinin İMAN gücü ve yazmak için almış olduğu yetki önemli bir rol oynar. Kişinin istekleri doğrultusunda yazılan MUSKA iyi ve kötü, hayır ve şer olarak yazılır. Yararının olduğu gibi kötü niyetli yapıldığında ise zararı da olabilmektedir.

56
Ahi
Medyum

MUSKA TAŞIMA

MUSKA TAŞIMA,muska taşımak,muska nedir

Deri, muşamba, mesin, gümüş ve altın kılıflar içine koyularak boyuna, kola, bele takılır. Taşıma ise 7 kat sarıldığı için ayet, sureler ve hadisler için sakıncası yoktur.

57
Ahi
Medyum

MUSKA VE YAPIM ŞEKLİ...

MUSKA VE YAPIM ŞEKLİ

Muskalara sure, ayet, hadis ve ALLAH'ın isimleri yazılır ve ayrıca meleklerin, peygamberlerin, hatta efsane kişilerin adları ve tılsımlı sözleri, yıldız işaretleri, simgeler, rakamlar, hayvan resimleri yapım aşamasında kullanılır. Siyah ve mavi mürekkeple ile uygulanır. Muskanın 'ne için ya da kim için yapılacağı' saptanır. Kişilerin anne isimleri ile bakımı yapılır ve bunun yapımı yanı sıra kişilerin anne isimleri ile kendi isimleri EBCEDSEL hesap oranlanır. Zamanı ve saati belirleyerek ve EBCED hesap baz alınarak, kişilerin burç ve yıldızlarıyla orantılı ay hali ve durakları hesaplanır. Kullanılacak malzemeler ise misk, safran, amber, gülsuyu ve kağıt olarak belirlenir ve tütsü seçimi yapılır ve yakılır. Ruhani varlıkların görevlendirme işlemi uygulanır ve muskanın okumaları ile işlem tamamlanır.

58
Ahi
Medyum

MUSKA BOZUMU

MUSKA BOZUMU,muska nasıl bozulur,muska bozmak

Uzman kişiler tarafından yapılmalı aksi takdirde daha farklı sonuçlar doğurabilir. Uzman kişilerin yöntemleri ve uygulamaları dikkate alınmalıdır. Yapılan kullanılan malzemeler saptanmalı aynı malzemelerle bozulma işlemi tekrarlanmalıdır.

59
Ahi
Medyum

KORUMA MUSKASI...

KORUMA MUSKASI

Koruma muskası vefk ya da tılsımlarla kişileri kötü enerjilere karşı koymak, korumak için amacı doğrultusunda uygulanır ve KALKAN MUSKA olarak bilinir. Kişiye özel olarak nazar, büyü, musallatlara karşı ve kazadan, beladan, düşmanlara karşı soğuk ve kötü enerji olguları karşısında korunmak ve uzak durmak için ve büyü veya herhangi bir enerjiye uğramış, üzerine işlem yapılmış kişinin üzerindeki etkilerden arındırmak temizlemek için yapılan koruma tarzlı muskadır. Önlem alma muskası olarak da söyleyebiliriz, kötü etkilere maruz kalınması üzerine ve hiç bir etkinin işlememesi amacı ile de yapılmaktadır. Büyü ve kötü zarar verici her olgudan KORUNMA, ÖNLEM ALMA, ETKİLENMEMEK, için uygulanır ve büyü ile ilgisi kesinlikle bulunmamaktadır.

60
Ahi
Medyum

MUSKA,GÜNAH'mı

muska günahmı

Geçmişte ve günümüzde, korunmak ve önlem almak amacı ile yapılan her işlemin fayda ve yarar getireceği için sakıncasının olmadığı din adamları, din alimleri, dini kişiler ve uzman ilimciler tarafından bilinmekte ve belirtilmektedir. Korku, endişe, büyü ve musallat gibi kişiye zarar ve rahatsızlık veren herhangi azabın giderilmesi, rahatlık ve huzur vermesi ve kendisini daha iyi hissettirmek için yapılan her uygulamanın mantıken ve din ilimcileri tarafından onaylanan niyet içerik önemi taşıyan 'MUSKA GÜNAH DEĞİLDİR' ve bunu tez olarak ele aldığımızda bile 'FAYDASI VE İYİ OLAN HERŞEYİ BU EVRENE YAYMALIYIZ' anlayışı içinde olunmalıdır. İçeriği ve anlamı öz olan değer kılan her olgunun dinimizde de anlamı olan iyi niyet farkının farkında olmak; Müslümanlıkta da var olan bu anlayış ise, dinimizin de en önemli ve en büyük özelliğidir. Bu tarz uygulamaların dinimizde yeri mevcut olup ve güzel olan her şeyi içinde barındırmaktadır.

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası