Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

44
Ahi
Medyum

DUA NEDİR...

dua nedir,dualar

Çağırmak seslenmek davet etmek istemek veya yardım talep etmek anlamına gelen ve ALLAH'ın yüceliği karşında sevgi ve saygı ile nimet ve yardımını dünya ve ahirette istemektir. Üzerindeki sıkıntı dert ve belanın giderilmesini günahlarının af olmasını ve bağışlanmasını dileyip yalvarıp halini arz edip niyazda bulunmasıdır. ALLAH 'ı anma dilek ve istekte bulunma DUA'nın kavramıdır. ALLAH 'LA arasında köprü ve diyalog kurmasıdır. Duanın usul ve adabı olduğu gibi sözlü ve fiili duaların önemi büyük olup günlük hayatta ihtiyaç halinde ayet ve hadislerden olan dualar vardır. ALLAH'a en kısa yoldan ulaşma biçimidir. İbadetin özüdür, inanma dayanma ve isteme ihtiyaçı içerisinde bulunan insana ALLAH'ın RAHMETİ sınırsızdır ve kudret sahibi olan ALLAH'a bağlayan köprü kuran manevi bir bağdır. Maddi ve manevi dertlere şifa, yaşama aşkını dirilten bir RAHMET, ümit ve huzur kaynağıdır. Peygamber efendimiz (s.a.v) RAHMET kapılarının anahtarı, Müminlerin silahı, dinin direği ve ibadetin özü olarak nitelendirmiştir.

49
Ahi
Medyum

DUA...

DUA

RABBİMİZİN insanlara büyük bir lütfu olan ve ALLAH'a dua ederek imanını, sevgisini, dost ve veli olarak O'NA teslim olduğunu ve yalnızca ondan yardım istemekte ve yalnızca O'NA ibadet etmenin özüdür. Sadece O'NA el açmak, O'NA yalvarmak, O'NA yakarmak ve kul olduğunu her seferinde farkına varmak.

50
Ahi
Medyum

TÜM DUA VE AYETLERİ...

TÜM DUA VE AYETLERİ

TÜM DUA VE AYETLERİ... 'Ey Rabbimiz! Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz. Bizi dosdoğru yola ilet, Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna; gazaba uğrayanların ve sapıkların yoluna değil. (Fatiha–5.6.7)'

51
Ahi
Medyum

DUA VE TÜRLERİ VE ÇEŞİTLERİ

DUA TÜRLERİ,DUA ÇEŞİTLERİ

Sevgilisini nişanlısını kaybetmiş, eşinden ayrılmış yeniden barışmak ve evlenmek isteyip nasibi kısmeti bağlı olan, evlenemeyen, mutluluğa ve huzura kavuşmak isteyen, sevdiğini veya birisini, uzaktan geri getirme gibi, istek ve dilekleri olup, kavuşamayanları kavuşturan, aile içi huzuru, mutluluğu, sağlığı, sadakatı, güveni, ilgi alakayı ve sevgi ve muhabbeti sağlayan, tüm isteklerin kabulu için, bereket, dilek ve hacet ve şer, şifa gibi hayır veren, iş bulma (kapı açma) iş bulmayı ve tüm bağlı kapıları açmak için, manevi ve ruhsal, zihinsel, fiziksel hastalıklardan korunmak ve önlem almak için korunma dualarının önemini, şifa arttırıcı özelliğinin olduğunu ve bu duaların hayır duaları olduğunu, ayrıca insana mutluluk ve huzur verdiğini unutmamalıyız.

83
Ahi
Medyum

AYETE'L KÜRSİ VE ANLAMI...

AYETE'L KÜRSİ VE ANLAMI

O'nu ne gaflet basar, ne de uyku, göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'NUNDUR. İzni olmadan huzurunda şefaat ederek olan kimdir? O, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. O'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Onların her ikisine de görüp gözetmek O'na bir ağırlık vermez. O çok YÜCE'dir, çok büyüktür.

84
Ahi
Medyum

FATİHA SURESİ VE ANLAMI...

FATİHA SURESİ VE ANLAMI

Hamd Alemlerin RABBİ, merhametli olan, merhamet eden ve Din Günü 'nün Sahibi olan ALLAH'a mahsustur.(ALLAHIM) Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir.

85
Ahi
Medyum

İHLAS SURESİ VE ANLAMI...

İHLAS SURESİ VE ANLAMI

(EY MUHAMMED)De ki: 'O'ALLAH'tır, bir tektir. 'ALLAH samettir'. Her şey ona muhtaçtır, O, Hiç bir şeye muhtaç değildir. O, doğurmamış ve doğmamıştır. Hiç bir şey O'NUN dengi ve benzeri değildir.

86
Ahi
Medyum

FELAK SURESİ VE ANLAMI...

FELAK SURESİ VE ANLAMI

De ki; Yarattığı şeyleri kötülüğünden, karanlık çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyerek büyü yapan üfürükçülerin kötülüğünden, kıskanç kişinin kıskançlığının kötülüğünden, ışıyan ufkun RABBİNE SIĞINIRIM..

87
Ahi
Medyum

NAS SURESİ VE ANLAMI..

NAS SURESİ VE ANLAMI

De ki; Sığınırım insanların RABBİNE, HAKİMİNE, insanların İLAHINA, sinsi şeytanın her türlü kuşkularından o şeytan ki insanların kalplerine sürekli şüphe düşürür, o şeytan ki cinlerden ve insanlardandır.

89
Ahi
Medyum

Kısmet Açma

kısmet açılması,evlilik duası,kısmet duası,kısmet açma

Kısmet Açmak için evlilik duası gerekli bur durum olarak öne çıkıyor. Kısmet duası ile kısmetini açtırmak isteyenler için kişiye özel kısmet açma duası tarafımdan hazırlanmaktadır. Nasip ve kısmet açma vefk çalışmalarım tamamen kişiye özeldir ve 3. şahıslar ile kesinlikle paylaşılmamaktadır. Tamamen Ahi hoca ile...

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası