Medyum Ahi - 0532 062 30 33

Ben Medyum Ahi. İstanbul 'da ki medyum yaşam koçunuz.

52
Ahi
Medyum

MUSKA NEDİR

MUSKA NEDİR,muska

Sıkıntı ve hastalıkları tedavi etmek nazara karşı korumak için KURAN-I KERİM 'de ve hadis-i şeriflerde bilinen ayetleri duaları okumak ve taşımaktır. Hadisi şeriflerdeki dualar yazılıp muska şeklinde taşınır. MUSKA Arapça bir kelimedir ve asıl anlamı 'nüsha' şeklinde yazının ve çizimin, benzerinin çıkarılmasıdır. Hazırlayan kişinin becerisi ve ilimle olan ilişkisi oldukça önemlidir.

53
Ahi
Medyum

MUSKA YAPIMI

MUSKA YAPIMI,muska yapmak

KURAN-I KERİM 'de mevcut bulunan ayetlerden yararlanarak, insanın manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması kimi zaman istenileni yaptırmasını sağlamak amaçlı yapılır. Üçgen ve rulo şeklinde katlanıp, 7 kat sarılan, deriye, muşambaya ve bal mumuna sarılarak, boyuna kola bele yada herhangi bir yere koyularak veya asılarak uygulanan yazılar bütünüdür.

54
Ahi
Medyum

MUSKA TARİHİ

MUSKA TARİHİ,muska geçmişi

HZ.MUHAMMED (s.a.v.)der ki ;Koruma amacı ile takan kişinin düşmanlara karşı galip gelmesi gereğiyle, önerdiği ÇEVŞEN'i örnek olarak gösterebiliriz. TÜRK ALTAY ve ORTA ASYA TÜRK topluluklarında, halk kültüründe ve inancında MUSKA'nın olduğunu biliyoruz..

55
Ahi
Medyum

MUSKA YARARI

MUSKA YARARI,muskanın faydaları,muska

MUSKA yazımında önemli olan yazan kişinin niyetidir. Kişinin İMAN gücü ve yazmak için almış olduğu yetki önemli bir rol oynar. Kişinin istekleri doğrultusunda yazılan MUSKA iyi ve kötü, hayır ve şer olarak yazılır. Yararının olduğu gibi kötü niyetli yapıldığında ise zararı da olabilmektedir.

56
Ahi
Medyum

MUSKA TAŞIMA

MUSKA TAŞIMA,muska taşımak,muska nedir

Deri, muşamba, mesin, gümüş ve altın kılıflar içine koyularak boyuna, kola, bele takılır. Taşıma ise 7 kat sarıldığı için ayet, sureler ve hadisler için sakıncası yoktur.

Sosyal Medya
Medyum Facebook Medyum Twitter Medyum Youtube Medyum Tumblr
İçerik
  medyumahi Yazıları          medyumahi Fotoğrafları    Ziyaretçi Defteri          medyum iletişim
Arama:
Medyum Ahi
Tüm Dünya'da ya yaygın olmasına rağmen kaderci bir toplum oluşumuzun büyük etkisi ile yaşamlarımızın sorumluluğundan kaçınıyoruz.
medyum ahi dünya
Son Yorumlar
medyum yorumları Tüm Yorumlara Bakın
Twitter
Medyum Ahi Twitter çok yakında burada...
Benimle İletişim İçin
Copyright 2012 medyumahi.com Tüm içerik saklıdır, herhangi bir platformda kaynak gösterilse dahi kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. Medyum Ahi - Site Haritası